İTALYA VİZE BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR!


  • İtalya'nın Türkiye'deki Dış Temsilciliklerinden yapılan bilgilendirme doğrultusunda, aşılanan kişilerin 01 Mart 2022 tarihinden itibaren Türkiye'den İtalya'ya turistik dahil tüm kategorilerde seyahat edebileceklerdir.
  • Vize başvurusu için ise aşı ile ilgili bir şart olmadığından, seyahat planı yapan herkes vize başvurusunda bulunabilmektedir.
  • İtalya vize başvurularınız için şu anda sadece İstanbul Gayrettepe, Trabzon ve Bursa ofislerimizden randevu oluşturabilirsiniz.
  • Mobil başvuru hizmeti için https://idata.com.tr/ita/tr/p/mobil-basvuru-hizmeti-ita linkine tıklayarak bilgi alabilir veya kayıt yaptırmak için web sitemizdeki BİZE YAZIN kısmında iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.
 
SCHENGEN VİZE BAŞVURULARI İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR


  • İtalya için Schengen Vize başvurusunda bulunabilir miyim?
Evet, vize başvurusunda bulunmak için yukarıdaki "Randevu Al" butonuna basarak gerekli bilgileri doğru bir şekilde girip dilediğiniz tarih ve saat için randevu alabilirsiniz.
  • Henüz aşılarım tamamlanmamış olsa da İtalya için tüm kategorilerden vize başvurusunda bulunabilir miyim?
Evet, Vize başvurusunda bulunmanız için aşı olmanız şartı yok. İtalya’ya seyehat edebilmek için, Aşının tüm dozlarının uygulandığı tarihten itibaren altı aylık geçerliliğe sahip bir aşı sertifikasını ibraz etmeniz gerekmektedir.
*İtalyan Kovid-19 Yeşil Sertifikası’na sahip olunabilmesi için Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından onay alınmış ve İtalyan Ulusal Aşı Planı’na dahil edilmiş aşılar geçerlidir. Halihazırda sözkonusu aşılar aşağıda belirtildiği gibidir: Pfizer-BioNtech’in Comirnaty aşısı, Moderna, Vaxzevria (AstraZeneca), Janssen (Johnson & Johnson), Nuvaxovid (Novavax).
  • Schengen vize başvurusu yapmak ve randevu almak için kredi kartı ile yapacağım ödeme başvuru sırasında hizmet bedelinden düşülecek mi?
Evet, Yaptığınız ödeme ekstra bir ödeme değildir ve Schengen vize başvurunuz için ofislerimize geldiğinizde iData hizmet bedelinden düşülecektir.

iDATA, Türkiye'de vize başvurusu için resmi olarak yetkilendirilmiş kuruluştur.